nabízíme nabídněte o firmě aktuality bazar kontakt
Čistěji a rychleji s novým sběračem Seven Line
Rentabilita, dlouhá životnost a vysoký výkon jsou poznávací znaky moderní techniky. Nový sběrač Seven Line od Mengele tyto vlastnosti splňuje ve vysoké míře! Mengele nabízí novým sběračem Seven Line prvotřídnost: 7 nosníků per s hustě (54 mm) osazenými zesílenými pery, nejsou řízeny a jsou pevně integrovány do unášecího bubnu, čímž je docíleno minimální hlučnosti a enormního nárůstu výkonnosti.
Sedm řad per zajišťuje ještě preciznější čistotu sběru a optimální přísun hmoty do řezacího agregátu. Řízeného natáčení bylo možné se zcela vzdát díky novému tvaru krycích plechů. Tím se stal nový sběrač Seven Line od Mengele absolutně bezúdržbovým s minimálním opotřebením. Vlhké krmivo? Extrémní řádky? Žádný problém!
Sběrač o záběru 1,85 m si hravě poradí s každým řádkem. Sedm nosníků zajišťuje kontinuální sběr a následnou dopravu k řezacímu agregátu. Jeho konstrukce si poradí jak s velkými, tak i se širokými nerovnoměrnými řádky nebo krátkým krmivem, vše vysbírá beze ztrát. Robustní koš s jistotou odolává tlaku řádku sběrače. Vysoce profilované stírací plechy jsou proti bočnímu vychýlení zajišťěny dole i nahoře dvěmi šrouby. Pružná konstrukce s kopírovacím uložením, stejně jako velká, pneumatiková a výškově stavitelná hmatací kola umožňují optimální přizpůsobení se pozemku. Tímto se vyvarujeme nežádoucímu poškození a zároveň ochráníme drn. Středové uložení zajišťuje i při velkém zatížení vysokou stabilitu. Sběrač ochraňuje proti agresívním šťávám jeho celkové žárové pozinkování.
Bezúdržbová převodovka v olejové lázni

Vždy efektivní přenos síly dává více prostoru pro výkon na pojezd, řezání a sbírání. U ROTO BULLu je z toho důvodu hlavní pohon je bezúdržbový, minimálně opotřebitelný a je zkonstruován jako uzavřená převodovka s olejovou lázní. Kroutící moment je veden z hnacího hřídele přes extra silná

ozubená kola k náboji rotoru. Obzvlášť příjemné při dlouhých směnách je vynikající klidný chod. A jako důkaz, že na prvním místě je vždy snaha o bezporuchovost, pracují všechny hřídele ve vysoce dimenzovaných výkyvných ložiscích s dlouhou životností.

Robustní řezací rotor
Výměnné segmenty Hvězdice rotoru jsou díky opěrné ploše formované do tvaru T obzvlášť stabilní. V případě poškození se dají dvou-, případně třídílné segmenty jednoduše vyměnit, neboť jsou pospolu nikoliv k rotoru přivařené.
Šetrná úprava krmiva
7 příp. 5 spirálovitě orientovaných řad prstů brání vzniku momentových špiček a tím zajišťují obzvlášť klidný chod a zaručuje stejnoměrnou a šetrnou dopravu krmiva. 25 mm široké dopravní hřeby se starají o excelentní kvalitu řezu a maximální šetrnost ke krmivu
Díky celkové dopravní ploše více jak 1 m˛ dopravuje rotor MENGELE ROTO BULL krmivo s maximální šetrností do vnitřku vozu. Mezi segmenty rotoru umístěné nože řežou přitom krmivo na délku od 38 mm. Uspořádání do šroubovice zajišťuje stejnoměrný a nízký příkon také při větším množství krmiva. Rotor samotný je uložen pouze na dvou ložiscích. Jeho pohon je odvozen přímo přes převodovku s čelním ozubením. Tyto parametry podstatně minimalizují denní potřeby údržby a možnosti poruch.
Perfektní řezanka od 38 nožů
Vlnkové nabroušení nože a nucený řez mezi širokými segmenty rotoru zaručuje perfektní řez. Krmivo se nechá lehce upěchovat a vhodně strukturováno pro přežvýkavce. Každý nůž je samostatně jištěn proti cizím předmětům pomocí pružiny a může být i samostatně vymontován (patentováno).
Vysoce výkonný řezací agregát s perfektním řezem.
38 nožů v jedné rovině, každý samostatně jištěný proti cizím předmětům, řeže krmivo od 38 mm délky, čímž umožňuje optimální zasenážování.

Díky jednoduché předvolbě v nastavení nožů (0/19/38) se dá délka řezanky jednoduše přestavit.

Při údržbových pracech se může s řezáním kompletně hydraulicky vyjet. Sensory na hydraulických válcích zachycují vždy aktuální pozici na ovládacím panelu (kromě LW 4000).

Komfortní ovládání
Automatika nakládky
Podle vlastního přání registruje tlak krmiva senzor v horním čele vozu nebo snímací hrabice a automaticky řídí posuv dopravníku. Slisovanost se tak dá regulovat v závislosti na krmivu. Silněji u lehkých a volněji u těžkých krmiv.
Automatika vykládky
Jedinečně a pouze u MENGELE ROTOBULL je k dostání vyprazdňovací automatika. Jedním tlačítke jsou aktivovány 3 funkce. 1.otevření zadních vrat 2.zapnutí rozdružovacích válců 3.zapnutí dopravníku Po vyprázdnění je potřeba pouze opět potvrdit skiskem ovládací tlačítko a aktivované funkce se budou v opačném pořadí ukončovat.
Mengele komfortní ovládání zjednodušuje značně ovládání. Spínací pult nabízí maximální funkční jistotu a zaručuje pro bezproblémový a úsporný průběh ovládání nakládky i vykládky.
Elektronický ovládací panel je vybaven mikroprocesorovým řízením a fóliovou klávesnicí. To umožňuje bez předvolby přímé spínání všech funkcí.

Všechny důležité funkce jsou na panelu opticky vyobrazeny.

Jedinečná kombinace mezi hydraulikou traktoru a vlastní hydraulikou řadí Rotobull mezi sklizňové specialisty.
Funkce s nepatrnou spotřebou oleje jako sběrač, lomená oj, řezání a zadní stěna jsou ovládány z traktoru.
Tam, kde musí být k dispozici rychle a spolehlivě velké množství oleje (dopravník, příčný dopravník) přichází v úvahu tisícekrát ověřená Mengele palubní hydraulika.
Tím dosáhnete nezávisle od hydrauliky traktoru neustále maximální dopravní výkon a vyvarujete se poškození způsobené znečištěním oleje nebo přehřátím.