nabízíme nabídněte o firmě aktuality bazar kontakt
Trend - unikátní patent
Jedním z hlavních trumfů rozmetadel Bogballe je patentově chráněný systém Trend. Prvním nápadným znakem této technologie rozmetání je to, že v závislosti na zvoleném režimu práce využívá oba směry rotace kotoučů (ke středu, od středu). Vedle vysoké přesnosti a stability systému Trend (druh hnojiva, vítr, terén apod.) jsou její velkou předností i výrazně lepší výsledky při hnojení nepravoúhlých polí. To vše bez nutnosti používání dodatečných zařízení (uzávěry levé, pravé strany, deflektory apod.). Kvalitu strojů Bogballe prověřil například srovnávací test odstředivých rozmetadel organizovaný časopisem Profi (prosinec 2003). Systém Trend v něm zajistil pro Bogballe bezkonkurenčně první místo mezi pěti zúčastněnými značkami. Odchylky dávek na celé rozmetané ploše se v různých disciplínách pohybovaly mezi 4,47 a 6,39 %.
Plošné rozmetání

Fakta :

  1. kotouče rotují proti sobě (ke středu),
  2. na jakékoliv místo pole dopadají postupně granulky od čtyř rozmetacích kotoučů,
  3. koeficient příčné rovnoměrnosti je vždy pod 10 %.

Čtyřnásobného překrytí lze dosáhnou pouze v režimu dostředné rotace kotoučů, při němž oba kotouče pokrývají stejný 180° obrazec. V jednom pojezdu hází rozmetadlo prakticky dvojnásobek nastaveného záběru, tedy až k oběma sousedním kolejovým řádkům. Aplikovaná dávka se přitom směrem do stran lineárně snižuje od 100 % přímo za rozmetadlem až třeba k 0,5 % u sousedního kolejového řádku. Díky polovičnímu překryvu sousedních jízd (viz obrázek) je pak konečná dávka hnojiva součtem různě velkých dávek od čtyř kotoučů. To umožňuje dosahovat vysoké přesnosti pokrytí s minimální potřebou ladění stroje pro různé materiály či povětrnostní podmínky.

Ohraničené rozmetání
Fakta:
  1. kotouče rotují od sebe (od středu)
  2. každý z kotoučů má jinou funkci (rozdílné obrazce)
  3. únik hnojiva mimo pole lze snížit až na nulu.
Jde o režim, který řeší problém jak dokonale vyhnojit pozemek až k jeho okraji a zároveň jak zamezit úniku hnojiva mimo pěstební plochu. Kotouče při něm rotují od sebe. Unikátní konstrukce lopatek umožňuje se změnou směru otáčení zcela změnit i jejich rozmetací vlastnosti (viz obrázek). Vlivem rozdílné konstrukce levých a pravých lopatek se navíc potřebným způsobem změní i rozmetací obrazce každého z kotoučů zvlášť.